3.1. Bērnu pienākumi ir:
3.1.1. mācīties atbilstoši savai fiziskajai un garīgajai attīstībai, sagatavojoties pamatizglītības uzsākšanai;
3.1.2. ievērot šos noteikumus;
3.1.3. ievērot drošības noteikumus un instrukcijas;
3.1.4. neiziet no grupas telpām bez pieaugušo pavadības;
3.1.5. neienest iestādē viegli uzliesmojošas vielas, asus priekšmetus, pārtikas produktus (izņemot gadījumus, kad nes cienastu visai grupai, piemēram svētku reizēs – iepriekš vienojoties ar pedagogu), medikamentus;
3.1.6. ar cieņu izturēties pret saviem vienaudžiem, Iestādes darbiniekiem un citiem pieaugušajiem;
3.1.7. ievērot sabiedrībā pieņemtos uzvedības noteikumus;
3.1.8. saudzīgi izturēties pret apkārtējo vidi.
3.2. Vecāku pienākumi ir:
3.2.1. Ievērot šos noteikumus;
3.2.2. Iestājoties Iestādē, iesniegt: medicīnisko karti (forma 026/u), uzrādīt bērna dzimšanas apliecības kopiju, mutiski informēt par deklarēto dzīvesvietas adresi un to, ka atrodas pašvaldības pirmsskolas rindā.
3.2.3. Sniegt precīzu informāciju par savu dzīvesvietu, sakaru līdzekļiem, par bērna individuālajām īpašībām, ēdināšanu, izmaiņām veselības stāvoklī. Izmaiņu gadījumā nekavējoties paziņot par to grupas skolotājai;
3.2.4. Iepazīties ar informāciju, kas izvietota grupas vecāku informācijas stendā, regulāri sekot līdzi izmaiņām.
3.2.5. Nodrošināt savam bērnam nepieciešamos individuālos mācību līdzekļus, kā arī piedalīties grupas rotaļu bāzes papildināšanā un atjaunošanā;
3.2.6. Nodrošināt bērnu ar laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un maiņas apģērbu, apaviem un maiņas apaviem. Nodrošināt piemērotu, ērti velkamu apģērbu, lai veicinātu bērnu patstāvīgu pašapkalpošanās iemaņu veidošanos.
3.2.7. Apmeklējot Iestādes pasākumus, kas notiek telpās, izmantot maiņas apavus;
3.2.8. Ja bērnam Iestādē konstatētas saslimšanas pazīmes, un par to ir informēts vecāks, atgriezties Iestādē bērns drīkst tikai ar ārstniecības iestādes izziņu par bērna veselības stāvokli.
.3.2.9. Par brīvdienām, kad bērns neapmeklēs pirmsskolas iestādi, vecākam iepriekš rakstiski jāpaziņo grupas skolotājai (no kura laika līdz kuram laikam). Gada laikā vecāku iesniegumu kopējais apjoms nedrīkst pārsniegt 60 kalendāro dienu.
3.2.10. Ar cieņu un toleranci izturēties pret Iestādes darbiniekiem (arī tiem, kas aizvieto pedagogus un auklītes atvaļinājuma vai slimības laikā). Sekmēt to, lai bērnam veidojas pozitīva un pieklājīga attieksme pret apkārtējiem - bērniem un pieaugušajiem. Aizliegts Iestādē un tās teritorijā lietot necenzētus vārdus un izteicienus, pielietot vardarbību (fiziski, emocionāli un psiholoģiski ietekmēt, pazemot bērnus un Iestādes darbiniekus), huligāniski uzvesties;
3.2.11. Bērnu klātbūtnē nav atļauts risināt strīdīgus gadījumus. Pret bērnu nedrīkst izturēties cietsirdīgi, nedrīkst fiziski sodīt un aizskart viņa cieņu un godu.
3.2.12. Saudzīgi izturēties pret Iestādes mantu un teritoriju, un mācīt to bērnam. Atlīdzināt Iestādei zaudējumus, kas radušies bērna vai savas neatļautas rīcības rezultātā;
3.2.13. Aizliegts Iestādē un tās teritorijā ienest un lietot alkoholiskos dzērienus, narkotiskās, toksiskās un psihotropās vielas (vai atrasties to ietekmē), tabakas izstrādājumus, pirotehniku. Nepieļaut savu mājdzīvnieku (piemēram, suņu) atrašanos Iestādes teritorijā. Aizliegts bērnam dot līdzi priekšmetus, kas var apdraudēt bērnu veselību (naglas, stiklus, šķēres u.t.t.). Neturēt skapīšos ēdienus un dzērienus.
3.2.14. Savlaicīgi veikt maksājumus par bērna ēdināšanu un vecāku līdzfinansējumu. Par neattaisnoti kavētām dienām (nav ārsta vai vecāka zīme), jāveic papildus maksājums vecāku līdzfinansējumam.
3.2.15. Neuzticēt bērnu no Iestādes izņemt personām (brāļiem, māsām) jaunākām par 18 gadiem, izņemot, skolas vecuma bērniem no 13 gadu vecuma, ar vecāku rakstisku iesniegumu – atļauju.
3.2.16. Līdz brokastu sākumam - plkst. 8.15 – jaunākajās grupiņās un līdz 9.00 – vecākajās grupās, vecāki paziņo grupas skolotājai par to, ka bērns ir saslimis vai arī neapmeklēs Iestādi citu attaisnojošu iemeslu dēļ.
3.2.17 Respektēt/ievērot Iestādē noteiktā dienas režīma prasības
3.2.18 . Katra mācību gada sākumā vecāki rakstiski informē grupas skolotājas par personām, kurām ir tiesības izņemt bērnu no Iestādes.
3.2.19 Savlaicīgi paziņot pedagogam, ja bērnu no Iestādes izņems cita persona.
3.2.20 Bērnu uz Iestādi atved veselu, tīru, kārtīgu, ar viņam nepieciešamo papildus apģērbu un higiēnas piederumiem. Virsdrēbes jāatstāj garderobē un jānomaina ielas apavi.
3.2.21 Ievērot savu un citu bērnu personas datu aizsardzību, aizliegts ievietot, apstrādāt citu bērnu personas fotogrāfijas, videomateriālus dažādos informatīvajos materiālos, jebkādās interneta mājas lapās, jebkurā vietā, kur iespējama to publiska izmantošana.
3.2.22 Vecākiem, vai viņu pilnvarotai personai, bērnu atvedot uz Iestādi, jānodod iestādes telpās personīgi pedagogam vai pedagoga palīgam. Minēto noteikumu neievērošanas gadījumā grupas darbinieki neuzņemas atbildību par bērna dzīvību un drošību
3.2.23 Atstājot Iestādi, vecākam ar bērnu obligāti ir jāatvadās no pedagoga vai pedagoga palīga.
3.2.24 Bērnus, kuri lieto podiņu, nodrošināt ar autiņbiksītēm un maināmu veļu;
3.2.25 Pirms nest uz grupu dārgas, lielas rotaļlietas, saskaņot to ar grupas skolotājām. Vecāki, saskaņojot ar pedagogu, var atļaut bērnam ņemt līdz mīļmantiņu, krāsojamo grāmatu, grāmatu.
3.2.26 Palīdzēt bērnam nodrošināt kārtību drēbju plauktā, skapītī.
3.3. Iestādes tiesības un pienākumi
3.3.1.Grupā netiek uzņemti bērni ar šādām infekcijas slimību pazīmēm: caureju, vemšanu, ādas gļotādas vai acu ābolu dzelte, paaugstināta ķermeņa temperatūra (virs 37.5*), izsitumi, pedikuloze (skatīt pielikumu Nr.1)
3.3.2. Grupas skolotājai vecāki norāda personas, kurām ir tiesības izņemt bērnu no Iestādes, par ko skolotāja veic ierakstu grupas žurnālā. Vecāki savlaicīgi paziņo grupas skolotājai, ja bērnu no Iestādes izņems cita persona.
3.3.3. Grupas skolotājai ir tiesības vakarā neatdot bērnu personām, par kurām nav brīdinājuši vecāki, kā arī jebkurai personai, kura pēc bērna ieradusies reibuma stāvoklī.
3.3.4. Gadījumos, kad bērnam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, Iestāde ziņo bērna vecākiem un ātrai medicīniskai palīdzībai.
3.3.5. Maksājumi par bērna ēdināšanu un vecāku līdzfinansējums veicami ar pārskaitījumu bankā vai skaidrā naudā maksājot iestādes vadītājai līdz katra mēneša pēdējam datumam (maksājot avansā par esošo mēnesi).
3.3.6. Maksa par bērna ēdināšanu tiek aprēķināta atbilstoši apmeklēto dienu un ēdienreižu skaitam.
3.3.7. Vecāki tiek atbrīvoti no maksas par bērnu ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē, ja bērns attaisnoti neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Ja pirmsskolas iestādi apmeklē divi un vairāk bērni, vecāku līdzfinansējums tiek samazināts par 18%.
3.3.8. Bērnu klātbūtnē nav atļauts risināt strīdīgus gadījumus. Pret bērnu nedrīkst izturēties cietsirdīgi, nedrīkst fiziski sodīt un aizskart viņa cieņu un godu.
3.3.9. Ar transportu iebraukt izglītības iestādes teritorijā aizliegts.
3.3.10. Par bērnam līdzi iedotajām mantām (rotaļlietām, naudu, dārglietām) skolotāja atbildību nenes.
3.3.11. Neļaut bērnam ņemt Iestādes mantas līdz uz mājām. Ja bērns ir ko paņēmis, otrā rītā atnest atpakaļ.
3.3.12. No rīta vecāks personīgi nodod bērnu skolotājai un vakarā paņemot, atsveicinās no skolotājas.
3.3.13 Bērnu fotogrāfiju izmantošana Iestādes informatīvajos materiālos, interneta mājas lapā, avīzē, publiska to izmantošana Iestādes telpās vai kā citādi pieļaujama ar bērna vecāku (aizbildņu) rakstisku piekrišanu, kuru vecāks (aizbildnis) ar parakstu apliecinājis.
3.3.14 Iestādes darbiniekam ir atļauts veikt bērnu fotografēšanu, filmēšanu vai audio ierakstus bez atsevišķas saskaņošanas ar bērna vecākiem:
3.3.14.1. Ja tas nepieciešams izglītības funkciju veikšanai, tai skaitā, pedagoģiskā procesa- nodarbības, pasākuma analīzei